SOPKA.CZ – lyžování – Livingo Alta Valtellina Itálie, Livingo Alta Valtellina Itálie
Hledat „Livingo“ v zájezdech


Aprica

Bormio / San Colombano

Livingo

Santa Caterina
Livingo - základní údaje

Země: Itálie
Lokalita: Alta Valtellina
Počet sjezdovek: 115 km
Počet červených sjezdovek: 56 km
Počet modrých sjezdovek: 43 km
Délka sjezdovek: 115 km
Počet uměle zasněžovaných sjezdovek: 70%
Noční lyžování: 
Počet vleků: 14
Počet sedačkových lanovek: 15
Počet kabinových lanovek: 3
Délka běžeckých tratí: 40 km
Možnosti pro snowboard: 2 snowparky, tratě o ploše 70 km2 snowboardový park s U-rampou, skokanskými můstky různých výšek, upravená trať na boardercross
Sezóna: prosinec – duben
Doprava: Přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a Landeck. Před ním odbočit do Švýcarska (St.Moritz, nikoliv Samnaun). Klikatou silnicí se pokračuje přes Scuol a Zernez k tunelu Munt la Schera, kterým se za mýto projede do Livigna.
WWW: www.livigno.com


Informace

Livigno čítá cca 5000 obyvatel a rozkládá se ve 12 km dlouhém údolí ve středu Alp. Leží v nadmořské výšce 1816 m v blízkosti švýcarských hranic, obklopeno národními parky Stelvio a Engadina.
Do šedesátých let bylo Livigno chudým horským městečkem bez turistického ruchu. Skutečný rozvoj začíná otevřením tunelu „Munt la schera”, který spojil Livigno se Švýcarskem. V roce 1965 byly v Livignu 2 lyžařské vleky oproti dnešním 32 vlekům a lanovkám. Stejný rozdíl vidíme i v počtu hotelů, kdy v roce 1965 jich bylo pouze šest a dnes Livigno nabízí 101 hotelů a více jak 900 apartmentů.

První zmínky o Livignu sahají do pátého století našeho letopočtu. Bylo to významné místo odpočinku pro obchodníky, cestovatele, ale i vojska na cestách přes Alpy mezi Itálií a zbytkem Evropy. Díky své zeměpisné poloze na rozhraní mezi různými evropskými mocnostmi bylo Livigno vždy svobodným městem. Císař Napoleon v roce 1805 udělil z tohoto důvodu městu výsadu bezcelní zóny, která byla uznávána i v dalších obdobích a platí dodnes. Pro Vás to přináší možnost nakoupit mnoho věcí za velmi výhodné ceny. Doporučit můžeme výhodný nákup pohonných hmot, parfumerie, alkoholu ale i spotřební elektroniky a fotopřístrojů.

Vybavenost střediska:
Najdete zde přes 200 obchodů, mnoho restaurací, pizzerie a bary s pravou italskou, ale i evropskou kuchyní. Ve městě je řada dobře vybavených půjčoven sportovních potřeb, servisy a další potřebné služby. Ve volném čase můžete využít široké nabídky zábavy, jako například létání padákem, jízdu na koních a sněžných skůtrech, bruslení, lezení na umělé horolezecké stěně, bowling, hrací automaty a podobně.

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz