SOPKA.CZ – lyžování - Čtyři údolí Švýcarsko, lyžařské zájezdy Čtyři údolí Švýcarsko


Hledat „Čtyři údolí - 4 Vallés“ v zájezdech

Lyžování - Švýcarsko --- Čtyři údolí


Nendaz

Ovronnaz

Siviez

Thyon

Verbier

Veysonnaz
Čtyři údolí - 4 Vallés - základní údaje

Země: Švýcarsko
Lokalita: Čtyři údolí
Počet sjezdovek: 191
Počet černých sjezdovek: 103 km
Počet červených sjezdovek: 170 km
Počet modrých sjezdovek: 135 km
Délka sjezdovek: 408 km
Počet uměle zasněžovaných sjezdovek: 50 km
Noční lyžování: 
Počet vleků: 47
Počet sedačkových lanovek: 34
Počet kabinových lanovek: 12 (7 gondol)
Délka běžeckých tratí: 38 km (31 km lehkých, 7 km středních)
Možnosti pro snowboard: Snowpark Surf Area, rampy, boardercross
Sezóna: listopad - duben
Doprava: Po dálnici na Rozvadov, přes Amberk na Norimberk, Heilbronn, Karlsruhe do Basileje, přes Bern na Martigny a na Sion (podle jednotlivých středisek).
Počet km z Prahy: 900 - 960 km
Přepravní kapacita (os./hod): 70770


Informace

Čtyři Údolí (1300 – 3300 m n.m)
Oblast Čtyři údolí je jednou z nejprestižnějších a nejrozsáhlejších lyžařských oblastí světa. Díky svým kvalitám byla jedním z kandidátů na konání zimních Olympijských her pro rok 2006. Střediska v této oblasti nabízejí přes 400 km sjezdových tratí!
Obrovská lyžařská oblast vzájemně spojená lanovkami a sjezdovými tratěmi vznikla propojením alpských středisek Veysonnaz, Thyon, Nendaz, Siviez, La Tzoumaz, Mayens-de-Riddes, Verbier a Bruson. Oblast La Printze, jedna ze samosprávných lyžařských oblastí tvořící cca 40% Čtyř údolí, zahrnuje střediska Thyon, Nendaz, Siviez a Veysonnaz .
Oblast Čtyři údolí se nachází východně od Mont Blancu vysoko na svazích Walliských Alp v oblasti Wallis.
Oblast Wallis je třetím největším švýcarským kantonem. Rozkládá se kolem řeky Rhone, která pramení v ledovcích Centrálních Alp. Oblast má velice výhodnou polohu a příjemné počasí. Má nejsušší klima v celém Švýcarsku. Slunečné dny zde výrazně převažují.
Díky tomu, se jsou zde ideální podmínky pro pěstování vinné révy. Nejlepší švýcarská vína pocházejí právě z Wallis. Oblast je ojedinělá i místními tradicemi a neopakovatelnou atmosférou. Po celém Švýcarsku najdete restaurace ve stylu walliských chaletů (typické obydlí) s místním vínem a sýrem raclette, které čerpají z folklorních tradic této oblíbené oblasti.
Ovšem největším unikátem jsou hory, které se v této oblasti nacházejí. Nikde jinde v zemi totiž nenajdete tolik čtyřtisícovek jako ve Wallisu. Celkem jich je tady 47, což je skutečný div přírody! Oblast Aletschu v regionu Wallis byla proto zapsána mezi přírodní dědictví UNESCO. Centrem regionu Wallis je starobylé město Sion.
Nejvyšším vrcholem oblasti Čtyři údolí je Mont Fort (3330 m), odkud se můžete pokochat výhledem na nejznámější alpské velikány Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa nebo Jungfrau. Nejpopulárnější sjezdovka této oblasti – Piste de l´Ours (Medvědí sjezdovka) poblíž Veysonnaz, je pravidelně dějištěm mezinárodních závodů světového poháru. Oblast nabízí i další velmi atraktivní sjezdovky na svazích Greppon Blanc (2700 m), Etherola (2450 m), Tracouet (2200 m) a mnoho dalších. Kromě sjezdových tratí nabízí oblast Čtyři Údolí řadu možností také milovníkům volného lyžování a snowboardingu.


Skipasy
Oblast Čtyř údolí se skládá z jednotlivých sektorů, které mají své samostatné skipasy, nebo je možné zakoupit si skipas platný pro celou oblast.
Skipas „La Printze“
Platí na všechny lanovky a vleky stejnojmenné oblasti zahrnující cca 40 % celé oblasti Čtyři Údolí. Oblast La Printze je tvořena areály Thyon, Nendaz, Siviez, Veysonnaz vč. FIS sjezdovky Piste de l´Ours. Za příplatek je možno rozšířit platnost permanentky na celou oblast Čtyři Údolí.
Skipas „4 Vallées“
Platí na všechny lanovky a vleky v oblasti Čtyři Údolí vč. gondoly na nejvyšší horu Mont Fort.

V ceně obou typů skipasů skibusové spojení Veysonnaz-Mayens de l’Ours a spojení Nendaz–Siviez.
Skipasy jsou ve formě magnetické karty a při převzetí je nutno zaplatit jednorázový nevratný poplatek 5 CHF. Nutná je fotografie.


Zajímavé odkazy

Ceny skipasů v jednotlivých střediscích
Vynikající mapa pro rychlou orientaci

Průvodce a mapy

Švýcarsko...
Švýcarsko pěšky a vlakem - 18 báječných výletů
159 Kč
Porýní...
Porýní  2 - /Rhein Radweg/ Bodensee  - Basel
110 Kč
Rhona...
Rhona - Andermatt – Ženeva - Rhone Radweg -  Cyklostezka
369 Kč
Švýcarsko...
Švýcarsko
128 Kč
Ženeva...
Ženeva - 1:10 000 - plán města
134 Kč

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz