SOPKA.CZ – lyžování - Cervinia / Zermatt Švýcarsko, lyžařské zájezdy Cervinia / Zermatt Švýcarsko


Hledat „Cervinia / Zermatt“ v zájezdech

Lyžování - Švýcarsko --- Cervinia / Zermatt


Zermatt
Cervinia / Zermatt - základní údaje

Země: Švýcarsko
Lokalita: Cervinia / Zermatt
Počet sjezdovek: 126
Počet černých sjezdovek: 22
Počet červených sjezdovek: 70
Počet modrých sjezdovek: 34
Délka sjezdovek: 350 km
Počet uměle zasněžovaných sjezdovek: 78
Noční lyžování: 
Noční lyžování: 
Počet vleků: 28
Počet sedačkových lanovek: 17
Počet kabinových lanovek: 23
Délka běžeckých tratí: 29 km
Možnosti pro snowboard: 3 snowparky, 1x boardercross, 2x halfpipe
Sezóna: listopad - začátek května
Počet km z Prahy: do Cervinie 1100 km, do Zermattu 850 km
Přepravní kapacita (os./hod): 77989


Informace

Cervinia – Zermatt (1524 – 3883 m.n.m.)
Walliské Alpy se rozkládají se na území švýcarského kantonu Wallis a italských oblastí Aosta a Piemont.. Toto 70 km dlouhé mohutné pásmo se táhne od průsmyku Velkého sv. Bernarda (Col du Grand St.Bernard - 2469m), který jej odděluje od masivu Mont Blanc, k východní hranici v průsmyku Simplon (2008m). V údolí Mattertal se nachází proslavené lyžařské středisko Zermatt a v údolí Saastal najdeme známé lyžařské centrum Saas Fee. Kolem nich se tyčí nejvyšší a nejznámější čtyřtisícové velikány Walliských Alp: Dufourspitze (4634 m - nejvyšší švýcarský vrchol), Dom (4545 m), Liskamm (4527 m), Weisshorn (4505 m), ale především proslulý Matterhorn (4478 m).
Oblast Cervinia- Zermatt je skutečným rájem pro lyžaře z celého světa. Síť lanovek a vleků propojuje tři oblasti v jeden lyžařský celek: italské Breuil-Cervinia, Valtournenche a švýcarský Zermatt. Tato oblast je vyhlášená počtem a délkou sjezdových tratí. Na rozmanitých sjezdových tratích můžete lyžovat celé dny a nikdy se nevrátíte na stejnou sjezdovku. Lyžařská trať z Malého Matterhornu do Valtournenche patří svojí délkou 22 km k nejdelším tratím v Evropě. Zlatým hřebem je ovšem nádherný panoramatický výhled z vrcholku Malého Matterhornu i z okolních sjezdovek na majestátní vrcholy okolních čtyřtisícovek, především na Matternhorn (4.478 m.n.m.), Mont Blanc (4.807 m.n.m.) a Monte Rosa (4.634 m.n.m.).
Pod hřebenem Matterhornu a v bezprostřední blízkosti další čtyřtisícovky – Monte Rosy se nachází velmi oblíbené italské zimní středisko – Cervinia. Rozsáhlé lyžařské lokality jsou obrácené na jih, takže poskytují lyžařům maximum příjemného slunečního svitu. Přesto mají díky své nadmořské výšce ideální sněhové podmínky a sníh zde vydrží většinou až do poloviny května. Na ledovci se lyžuje po celý rok. Propojením lyžařských terénů se švýcarskou oblastí Zermatt poskytuje tento region zcela mimořádné podmínky pro zimní sporty. Vrcholová stanice kabinové lanovky z Zermattu na Malý Matterhorn končí ve výšce 3883 m n.m., odkud můžete využít sjezdovky buď do italské Cervinie nebo švýcarského Zermattu. Oblast Cervinia nabízí 60 sjezdových tratí o délce 210 km, v Zermattu jich najdete 77, včetně sjezdovek pro snowboardisty o délce 270 km.
Zermatt je vyhledávaným střediskem nejen díky své výjimečné poloze, ale i díky čistému vzduchu, který je zajištěn zákazem motorových vozidel, a díky kouzelné atmosféře, která zde vládne. K tomu si ještě připočtěte ideální sněhové podmínky a nejdelší lyžařskou sezónu v Alpách! Špičkovému středisku, kam jezdí evropská smetánka, ovšem odpovídají i vyšší ceny.

Zajímavosti: Nenechte si ujít návštěvu ledového pavilónu na Malém Matterhornu!
Skipas, další platnost skipasu: Skipas si můžete zakoupit buď mezinárodní pro celou oblast Cervinia/Zermatt, nebo pouze pro jednu část. Cenový rozdíl mezi nimi není příliš velký, takže pokud máte možnost, využijte příležitost užít si i italskou část střediska.Průvodce a mapy

Rhona...
Rhona - Andermatt – Ženeva - Rhone Radweg -  Cyklostezka
369 Kč
Ženeva...
Ženeva - 1:10 000 - plán města
134 Kč
Švýcarsko...
Švýcarsko pěšky a vlakem - 18 báječných výletů
159 Kč
Švýcarsko...
Švýcarsko
128 Kč
Porýní...
Porýní  2 - /Rhein Radweg/ Bodensee  - Basel
110 Kč

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz